Умови виникнення

Мікоз нігтів може розвинутись і як первинне захворювання, і як довгострокове ускладнення шкірного мікозу. Можна виділити декілька найбільш типових факторів ризику розвитку оніхомікозу:

  • Необхідність тривало носити тісне або закрите взуття.
  • Мікоз шкіри стоп, в тому числі міжпальцевих проміжків.
  • Носіння або примірка чужого взуття (наприклад, капців в гостях), ходіння босоніж в громадських роздягальнях, фітнес-центрах, басейнах і т.п.
  • Пошкодження тканин білянігтьової зони (врослий ніготь, задирки та ін).
  • Порушення техніки манікюру та / або педикюру (сточування верхнього шару нігтьової пластини, пошкодження нігтьового ложа, застосування нестерильного інструментарію).
  • Особливості професії (наприклад, спортсмен, артист балету), яка пов'язана з частими мікротравмами нігтів і шкіри ніг, а також з носінням тісного закритого взуття.

Володіючи інформацією про фактори ризику оніхомікозу, слід уникати небезпечних в плані зараження нігтьовим грибком ситуацій. Однак є й нерегульовані фактори ризику, вплинути на які ми не взмозі. Наприклад, зрілий і похилий вік; наявність таких хронічних захворювань, як цукровий діабет, порушення кровообігу на рівні дрібних судин і капілярів при атеросклерозі, варикозної хвороби, деформації кінцівок (у тому числі часто зустрічається вальгусна деформація великого пальця стопи).

В чому підступність грибка нігтів?

Спершу грибок нігтів практично непомітний. Він розвивається довгі роки (до 10-15 років), і якийсь час люди можуть не звертати уваги на незначні зміни своїх нігтів, списуючи їх на вік. Однак, коли грибок поширюється на кілька нігтів, викликаючи їх деформацію і руйнування, це не тільки істотно знижує якість життя, але і підвищує ризик зараження членів сім'ї хворого та інших людей, які контактують з ним.