Що таке мікоз нігтів?

Мікоз нігтів (оніхомікоз) - це інфекційне захворювання нігтів, часто є ускладненням мікозу шкіри стоп або кистей. Важливим фактором ризику розвитку оніхомікозу є зниження місцевого і загального імунітету при хронічних захворюваннях, у літньому віці і т.п. Детальніше див. Мікоз нігтів.

Що є причиною мікозу нігтів?

Мікоз нігтів викликається дерматофітами та іншими пліснявими грибами, а також дріжджовими грибами. Деякі з них можуть жити на шкірі і нігтях здорової людини роками, не створюючи йому жодних проблем. Однак, при порушеннях місцевого кровообігу, ослабленні імунітету, цукровому діабеті грибки починають посилено розмножуватися, пошкоджуючи нігтьову пластину. Часто оніхомікоз виникає через недотримання правил особистої гігієни, недбалого догляду за ногами, як ускладнення грибкових уражень шкіри стоп і кистей. Детальніше див. Розвиток мікозу нігтів.

Як проявляється мікоз нігтів і як його розпізнати?

Мікоз нігтів можна розпізнати по зміні кольору пошкодженої частини нігтя (від білястого до жовтого, а потім, іноді і до чорного). Деякі типи мікозу, навпаки, виявляються муковидним лущенням поверхневих шарів нігтьової пластини. Оніхомікоз також призводить до зміни товщини і форми нігтя: ніготь потовщується, а потім кришиться, шарується і ламається. Детальніше див. Симптоми мікозу нігтів.

Яка тривалість лікування мікозу нігтів?

Сам факт розвитку грибка в товщі нігтя вказує на те, що, захворювання почалось вже давно, а правильне лікування повинно складатися з декількох етапів. Кожен з них потребуює досить багато часу.
На першому етапі потрібен буде «Канеспор набір», який продається в аптеках без рецепта і містить все необхідне для комплексного лікування оніхомікозу: мазь з біфоназолом та сечовиною в тубі з дозатором (10 г), 15 водонепроникних пластирів і скребок для нігтів. Щодня перед сном мазь слід наносити на весь уражений ніготь, який потім накривається пластиром на 24 години. Через 1 добу пластир знімають, після чого уражений ніготь потрібно занурити на 10 хвилин у ванночку з гарячою водою для кращого його розм'якшення. Потім розм'якшений ніготь обробляється скребком, і весь процес повторюється протягом 7-14 днів.
На другому етапі (через 7-14 днів), лікування пошкодженого нігтя продовжують препаратом «Канеспор крем», який також слід наносити 1 раз на добу протягом 4-6 тижнів.
Таким чином, мінімальний термін лікування грибкової інфекції нігтів становить 6-8 тижнів. Детальніше див. інструкцію до застосування.

Коли необхідно відвідати дерматолога?

Відвідування дерматолога доцільно в будь-якому випадку, але воно просто необхідно в наступних випадках:

  • Місцеве лікування протягом 1-2 тижнів не дало результатів;
  • Діагноз оніхомікозу неясний (немає впевненості, що причиною захворювання є саме грибок)

Детальніше див. Лікування мікозу нігтів.