ПРОФІЛАКТИКА мікозу нігтів

1. Для того щоб знизити ризик зараження грибковими інфекціями нігтів, необхідно дотримуватися деяких принципів, схожих з основними заходами профілактики всіх шкірних мікозів. Основний принцип профілактики - не ходіть босоніж в громадських місцях і в гостях; не користуйтеся чужим взуттям і навіть не приміряйте його. Це стосується і капців, які в деяких будинках прийнято пропонувати гостям. Якщо ви не захопили з собою власного змінного взуття, краще залишитися в вуличних туфлях.

2. Не користуйтеся чужими гігієнічними приладдям, в тому числі манікюрними ножицями і рушниками, навіть якщо мова йде про членів вашої родини. У кожного члена сім'ї повинні бути власні рушники - одні для тіла, інші для ніг.

3. Позбавтеся від пухнастих декоративних килимків в санвузлах і ваннах. Замініть їх на ті, які легко піддаються обробці - пластикові або гумові, які слід мити і дезінфікувати мінімум раз на тиждень.

4. У басейнах, в душах готелів і спортзалах завжди носіть тільки власне взуття, краще таке, яке добре переносить миття та обробку (виготовлену з гуми, пластику, полімерних смол), йдіть у своєму змінному взутті до самого краю басейну, не наступайте босоніж на дренажні канали.

5. Якщо у вас є схильність до грибкових інфекцій або ви належите до групи ризику, після повернення з басейну, сауни, лазні на кілька хвилин опустіть ноги у воду зі слабким розчином перманганату калію або оцту - якщо на шкіру потрапили хвороботворні грибки, під їх дією вони загинуть.

6. Носіть шкарпетки з натуральних матеріалів (наприклад, бавовни), обов'язково міняйте їх кожного дня і періть якісним пральним засобом при температурі не менше 60 ° C.

7. Раз на тиждень обробляйте внутрішню поверхню взуття (особливо спортивне або службове) дезінфікуючим спреєм.

8. Носіть «дихаюче» взуття, а влітку, у спеку - відкрите для поліпшення циркуляції повітря і відведення надлишків вологи.

9. Не забувайте про щовечірнє миття ніг з милом і наступне обов'язкове ретельне просушування шкіри стоп.