СИМПТОМИ мікозу нігтів

Існує кілька типових зовнішніх ознак, які дозволяють виявити наявність оніхомікозу.

Основні з них - зміна кольору і структури нігтів.
Мікоз, як правило, починається від краю нігтя і поступово поширюється у напрямку по нігтьовому ложу. При цьому, через руйнування кератину ніготь змінює колір на жовтий, білястий або навіть чорний. Змінюється і сама структура нігтьової пластини: вона розпушується і потовщується, а потім шарується і ламається. Можливо також білясте муковидне лущення на поверхні нігтьової пластини.

По мірі прогресування, грибкова інфекція може вразити всі нігті пальців ніг, а потім поширитися і на пальці рук, і шкіру інших частин тіла. У деяких випадках тривалий контакт із збудником захворювання викликає алергізації організму з формуванням алергічних реакцій на конкретний вид, що проявляється у вигляді дерматозів з постійним відчуттям свербежу, почервонінням шкіри і т.п.

Якщо не займатися лікуванням оніхомікозів («мовляв, все одно у взутті хворий ніготь не помітний»), грибок, в кінцевому рахунку, повністю зруйнує ніготь. Уражена частина нігтя відторгається від нігтьового ложа, формуючи значний дефект. У занедбаних випадках необхідним етапом лікування оніхомікозу стає хірургічне видалення ураженого нігтя. Якщо цього не зробити, деформовані нігті з гострими краями і кутами можуть пошкодити шкіру навколонігтьової зони і тим самим полегшити проникнення в глибокі шари шкіри вторинної інфекції, в тому числі бактеріальної, що в результаті приведе до розвитку запального процесу. Естетичні дефекти при оніхомікозі (як і при багатьох інших шкірних захворюваннях) негативно відбиваються на психічній та емоційній сфері: люди, які страждають цим захворюванням, як правило, мають низьку самооцінку, їм соромно показувати ноги в літній період, тому вони навіть в жарку погоду носять закрите взуття, що ще більше посилює їх проблеми.

Саме тому терапія оніхомікозів повинна бути розпочата якомога раніше: навіть якщо спершу проблема з нігтями здається незначною, вона не пройде самостійно, без належного лікування.