ГРИБОК ШКІРИ

Шкірний мікоз (грибкова інфекція шкіри) - безперечно, одна з найбільш неприємних шкірних хвороб.

Хто вразливий до грибку?

Від неї не застраховані навіть найбільш обережні і охайні люди, які намагаються дотримуватися всіх правил гігієни. Більше того, саме вони складають одну з найбільш численних груп ризику. Підступний грибок підстерігає любителів чистоти саме в тих місцях, де вони прагнуть поліпшити своє здоров'я, в тому числі і здоров'я шкіри: в лазнях, саунах, басейнах, салонах краси. Не менш уразливі до грибкової інфекції і прихильники здорового способу життя, які проводять багато часу в тренажерних залах, на стадіонах. Швидкий ріст і розмноження грибків в умовах підвищеної температури і вологості (наприклад, всередині спортивного або іншого закритого взуття), здатність їх передаватися від людини до людини не лише під час прямого контакту, але і через предмети побуту робить беззахисними, навіть, зовні здорових молодих людей. За даними досліджень, мікозами страждає від 20% до 70% дорослого населення2 . При цьому 2/3 хворих не лікуються взагалі або лікуються не повністю і нерегулярно.

Між тим, мікоз вимагає негайної і ретельної терапії.

Можливі наслідки

Якщо не почати лікування грибкової інфекції шкіри відразу, вона поширюється далі і через деякий час вражає придатки шкіри, наприклад волосся і нігті. А мікоз нігтів, як відомо, піддається терапії набагато важче, не кажучи вже про косметичний дефект. Саме тому необхідно починати лікування відразу ж, як тільки ви помітите перші симптоми мікозу. При цьому потрібно обов'язково суворо дотримуватися лікувальних рекомендацій і неодмінно довести курс терапії до кінця. Незавершений або, навіть, тимчасово перерваний курс лікування дає збуднику грибкової інфекції перепочинок, під час якого він утворює більш стійкі до зовнішніх впливів спори і перечікує, таким чином, «до кращих часів» (тобто до кінця курсу лікування), щоб потім несподівано завдати людині повторний удар, у вигляді рецидиву захворювання.

Портрет «ворога»

Шкірні мікози можуть бути викликані різними збудниками.

У 90% випадків2 причиною хвороби стають дерматофіти - мікроскопічні нитчасті гриби, які харчуються кератином, що міститься у верхніх шарах шкіри, нігтях, волоссі.

В інших 10% випадків, мікози шкіри викликають дріжджові гриби або недерматофітні цвілеві гриби. Такі мікроорганізми часто зустрічаються на шкірі здорової людини і не чинять при цьому ніяких проблем. Але в певних умовах - наприклад, при зниженні місцевого і загального імунітету, який нерідко зустрічається у вагітних жінок, літніх осіб або у відносно здорових молодих людей після перенесеної простуди - грибок починає посилено розмножуватися, вражаючи все більшу площу і все більш глибокі шари шкіри. Мікоз може розвиватись на будь-якій ділянці шкіри, але частіше виникає у пахових складках, в пахвових западинах, на шкірі голови, а також між пальцями, особливо часто - між пальцями ніг. Вражаючи поверхневі шари шкіри, грибок створює умови для приєднання вторинної бактеріальної інфекції, яка ускладнює перебіг захворювання та також вимагає серйозного лікування.