Профілактика грибка шкіри

Дотримуючись десяти основних правил профілактики грибкових інфекцій, ви можете знизити ризик розвитку мікозів до мінімуму:

1. Регулярно дотримуйтесь ретельної гігієни ділянок шкіри, схильних до грибкової інфекції, тобто кистей, стоп, області паху, пахвових складок. Пам'ятайте: щоденне миття ніг з милом - не «важка спадщина піонерських таборів», а необхідна гігієнічна міра. Після цього важливо насухо витирати шкіру стоп, особливо міжпальцевих проміжків.

2. Носіть шкарпетки з натуральних матеріалів (наприклад, бавовни) і обов'язково міняйте їх кожен день, навіть якщо на вигляд шкарпетки здаються ще свіжими - в їх тканини вже можуть почати розмножуватися хвороботворні мікроорганізми.

3. Носіть «дихаюче» взуття, бажано з натуральної шкіри. Влітку віддайте перевагу відкритому або перфорованому взуттю. Саме для запобігання інфекцій стоп внаслідок їх спітніння, ірландські скотарі ще в XVI сторіччі почали носити шкіряні черевики з перфорованою верхньою частиною, що полегшує циркуляцію повітря.

4. На внутрішню частину взуття (особливо спортивної або тієї, яку ви змушені носити довго без можливості перевзутися) потрібно регулярно наносити спеціальні дезінфікуючі спреї для взуття. Не забувайте дати їм висохнути.

5. Прати нижню білизну і шкарпетки рекомендується якісним миючим засобом при температурі не нижче 60 ° C для повного знищення не тільки бактерій і грибків, але і їх стійких форм, наприклад спор.

6. Відвідуючи басейни, сауни, спа-центри не забудьте захопити з собою власне змінне взуття (капці, шльопанці) з матеріалу, який легко піддається обробці (гума, пластик і т.п.).

7. У спортивних комплексах і басейнах уникайте ванночок для ніг перед входом у великі басейни. Хоча їх призначення - очистити ноги від можливих забруднень, насправді, саме тут, в застійній воді, грибок чекає на вас найчастіше. Більш доцільно користуватися душем.

8. Не носіть і не приміряйте чуже взуття, рушники та халати, як в гостях, так і вдома. Не пропонуйте своїм гостям перевзутися у ваші капці - якщо ті не принесли змінне взуття із собою, краще залишитися в вуличному взутті.

Фізичні вправи і ходьба босоніж також є одним із заходів профілактики мікозу стоп, адже коли орган добре постачається кров'ю, місцевий імунітет функціонує на достатньому рівні, щоб опиратися інфекціям. Однак, основа профілактики грибкових захворювань шкіри - ретельна особиста гігієна і увага до власного здоров'я. Регулярно оглядайте свої ноги, приділяючи особливу увагу шкірі міжпальцевих проміжків: такі зміни шкіри, як почервоніння та сухість, лущення, свербіж або печіння можуть бути ознаками мікозу.