Симптоми

Першим «дзвіночком» про те, що з вашою шкірою щось не так, стають неприємні відчуття (свербіж, печіння) в уражених ділянках шкіри. Зовні може бути помітне почервоніння якоїсь ділянки шкіри. Нагадаємо, найчастіше мова йде про пахову ділянку, пахвові западини, шкіру волосистої частини голови, кисті і стопи (особливо у міжпальцевих проміжках). Причина цього - подразнення нервових рецепторів через руйнування грибком клітин епідермісу і перетравлювання кератину, що міститься в них. Інший типовий симптом - сухість шкіри, її лущення, а іноді і утворення пухирів. Крім того, мікози стоп також можуть стати причиною появи неприємного запаху (тобто запаху побічних продуктів життєдіяльності бактерій). Всі ці ознаки можуть з'являтися як разом, так і окремо.

Мікоз або подразнення шкіри?

Безумовно, на підставі одного єдиного симптому складно поставити однозначний діагноз. Не обов'язково причиною виникнення свербежу або почервоніння шкіри є грибкова інфекція; цілком можливо, що мова йде про подразнення шкіри, яке виникає спонтанно і зникає через день або два. Особливо це стосується ділянок шкіри, схильних до опрілостей.

Іноді мікоз можна сплутати з атиповими формами атопічного дерматиту, які, незважаючи на схожість зовнішніх проявів, вимагають іншого лікування. Тому, якщо у вас виникли сумніви щодо того, чи є ураження шкіри грибковою інфекцією, слід отримати консультацію дерматолога, щоб вірно визначити причину захворювання.