Лікування грибка шкіри

Якщо лікар поставив Вам діагноз «мікоз», необхідно якомога швидше почати лікування. Найменше зволікання підвищує шанси подальшого поширення грибка - на інші ділянки шкіри, а також на її придатки (нігті, волосся). До того ж не забувайте, що грибкові інфекції дуже заразні: всі члени сім'ї хворого, особливо діти, літні люди, вагітні жінки або особи з хронічними хворобами ризикують заразитися від нього мікозом, причому процес може протікати досить швидко.

У разі шкірних грибкових захворювань дуже важливо точно дотримуватись рекомендацій лікаря та інструкції, наведеної в листку-вкладиші препарату. Також необхідно обов'язково повністю пройти курс лікування.

Нагадаємо, незавершений або тимчасово перерваний курс лікування дає збуднику грибкової інфекції перепочинок, під час якого він утворює більш стійкі до зовнішніх впливів спори і перечікує таким чином «до кращих часів» (тобто до кінця курсу лікування), щоб потім неочікувано завдати людині повторний удар у вигляді рецидиву захворювання.

Крім того, не повністю зцілена шкіра може стати воротами для нової грибкової або бактеріальної інфекції. Зазвичай лікування мікозу займає не менш 3-4 тижнів і залежить від різновиду збудника і місця ураження. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, неускладнений мікоз шкіри (у тому числі мікози стоп), як правило, піддається лікуванню.

В аптеках зараз представлена достатня кількість засобів для боротьби з мікозами. Одним із найефективніших засобів є препарат «Канеспор крем» (активна речовина - біфоназол).

Відвідування лікаря доцільно в будь-якому випадку, але вкрай необхідно, якщо:

  • ви не впевнені, що у вас саме грибкове захворювання;
  • через 2-3 тижні лікування Ви не відчуваєте поліпшення;
  • додаються нові симптоми (виділення, запах, посилення печіння, хворобливість, підвищення температури тіла та ін.).